1997 yılında Fethiye’nin ilk özel hastanesi olarak kurulmuştur. 25 yıllık tecrübesi ile teknolojik gelişmeleri takip eden, kendini sürekli geliştiren uzman kadrosu ile güvenilir sağlık hizmeti sunmaktadır. Hastanemiz ISO 9001-2008 ve 14001 ISO belgelerine sahiptir. Fethiye merkeze yakın Pazaryeri mahallesinde, Uluslararası Dalaman Havalimanına sadece 50 km uzaklıktadır.

Özel Letoon Hastanesi olarak sağlık hizmetlerinde doğru teşhis ve tedaviyi sağlayarak; hasta, hasta yakını ve çalışan memnuniyeti odaklı dürüst ve güvenilir bir politika izleyerek uluslararası kalite standartlarında hizmet vermek birincil önceliğimizdir. Hastane olarak çalışanların sürekli eğitimine ve ileri teknolojik yöntemlere önem veriyoruz.

Hastanemizde bulunan branşlar; Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Dahiliye, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları, Göz Hastalıkları, Kadın Sağlığı ve Hastalıkları, Kardiyoloji, Kulak Burun Boğaz, Nöroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi, Üroloji, Radyoloji, Anestezi ve Reanimasyon, Biyokimya  uzmanlık dallarımız ve Acil Servis ile birlikte genel yoğun bakım, koroner yoğun bakım, yenidoğan yoğun bakım ve gözlem olmak üzere toplam 50 yatak kapasitesi ile deneyimli uzman kadromuz ile uzun yıllardır hizmet vermekteyiz.