turkish turkish Sağlığınız bizim için önemlidir. 444 6 112 info@ozelletoonhastanesi.com.tr
Fethiye'nin İlk
Özel Hastanesi

Sağlık Rehberi

astım

Gögüs Hastalıkları – Astım

Astım, solunum tüplerinin kronik iltihabı, solunum düz kaslarının kasılması ve bronkokonstriksiyon atakları ile tanımlanan, akciğerlerinizi etkileyen bir hastalıktır.
Devamını Oku...
doğum kontrol

Doğum Kontrol Yöntemleri

Gebelikten korunma yöntemleri kişiye özel olmalıdır. Kişinin yaşına, ek hastalıklarına, aile planlamasına, sağlık durumuna, yaşam tarzına bakılarak seçilmeli ve kişiye en uygun yöntem profesyonel olarak kadın doğum uzmanlarıyla birlikte karar verilmelidir.
Devamını Oku...
meme kanseri

Genel Cerrahi – Meme Kanseri

Meme kanseri kadın kanserleri arasında en yaygın olan ve en sık ölüm nedeni olan kanserdir. Nadir olarak erkeklerde de meme kanseri görülmektedir. Her 100 kadına karşılık 1 erkek meme kanseri tanısı almaktadır.
Devamını Oku...
idrar kaçırma

Kadın Doğum – İdrar Kaçırma

İlerleyen yaş ile beraber kadınların yaklaşık %40 ı farklı şiddette olmak üzere idrar kaçırma problemi yaşamaktadır. Kilo alımı, ağır kaldırama, zor doğum hikayesi, kronik kabızlık romatizmal hastalıklar, menapoz ve diyabet idrar kaçırma probleminde artışa nden olur.
Devamını Oku...
retina ameliyatları

Göz Hastalıkları – Retina Ameliyatları

Retina, gözün hassas iç astarıdır. Yaklaşık 1 milimetre kalınlığındadır ve birkaç katmandan oluşur. Retina kameradaki film gibi davranır. Işık retinaya çarptığında "resmi çeker", ışık ışınlarını elektriksel uyarılara dönüştürür ve optik sinir aracılığıyla beyne iletilir.
Devamını Oku...
migren

Nöroloji – Migren

Migren bir tür baş ağrısıdır. Bulantı, kusma, ışığa ve sese karşı hassasiyet gibi belirtilerle ortaya çıkabilir. Çoğu insanda zonklayıcı bir ağrı yalnızca başın bir tarafında hissedilir.
Devamını Oku...

Son Güncelleme: Mayıs 12, 2024